
2.9M
Downloads
229
Episodes
Podcast Tomasza Stawiszyńskiego, filozofa, eseisty, znanego m.in. z anteny Radia TOK FM, autora m.in. książek ”Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii” (2013), ”Co robić przed końcem świata” (2021). ”Ucieczka od bezradności” (2021) oraz ”Misja Sowy. Tosia, Franek i sekrety filozofii” (2022).
Episodes

Sunday Apr 03, 2022
#96 Ukraina – Rosja – Zachód. Rozmowa z płk. rez. dr. Piotrem Łukasiewiczem
Sunday Apr 03, 2022
Sunday Apr 03, 2022
W najnowszej odsłonie „Skądinąd” gości płk. rez. dr Piotr Łukasiewicz, politolog i dyplomata, były ambasador RP w Afganistanie, analityk Polityki Insight.
A rozmawiamy o tym jaką rolę w kontekście Ukrainy odgrywa, a jaką powinien odgrywać Zachód.
Rozmawiamy także o realizmie ofensywnym amerykańskiego politologa Johna Mearsheimera, który stawia tezę, że Zachód odpowiada za wojnę w Ukrainie bo… nie powinien był drażnić Rosji. O tym, czy polityka to cyniczna gra sił, w której zwyciężają najsilniejsi. O różnicy pomiędzy tym, co jest a tym, co powinno być. O polityce wielkich mocarstw. O tym, czy położenie kraju jest jego przeznaczeniem.
A także o wielu innych sprawach.
Owocnego słuchania!
No comments yet. Be the first to say something!